Kommenteeri

Mis on hõbešampoon ja kuidas see toimib?

Hõbešampoon võib olla lillat, sinist kuni tumesinist värvi ning esmapilgul ei sobitu justkui üldse kokku heledate juustega. Selline toon on tingitud värvipigmendist nimega Violet Acid 43 ning šampoonis on seda tegelikult imevähe: 0,5-1%

 Esmalt on oluline mõista, et loomuomaselt on kõigi juustes on soojad toonid - tumedamatel juustel   on punased kuni messingpunased toonid ja heledamatel juustel kuldsed kuni kollased toonid. Ja   blondeeritud juustele meeldib minna tagasi messingkollasele. Blondide juuste suurimad vaenlased   on päike, õhk, sudu, kloor, sool ja muidugi kare vesi - juuksevärv hakkab tuhmuma ja kipub   paljastama juustes oleva sooja pigmendi. Sellepärast vajavad blondid lillat šampooni, mis on   selline  "väike toonik".

 Miks on hõbešampoon lilla või sinine? Nii lihtne see ongi. Lilla töötab lihtsal värviteooria põhimõttel -  värviringis on lilla (ja ka sinine) kollase-kuldse otsene vastandvärv. See tähendab, et lilla ja kollane   tühistavad üksteist, mistõttu ei avalda lilla šampoon teistele juustele mingit mõju. Seega   hõbešampooni pigment neutraliseerib soojad toonid hallides, heledates ja blondeeritud juustes

 Kuidas kasutada?

 Soovitame kasutada hõbešampooni üks või kaks korda nädalas ja mitte kauem kui 5 minutit   (alguses pigem vähem). Rohkem kui viis minutit kasutamist võib põhjustada violetse pigmendi   ülekandumist ning tagajärjeks on kergelt lilla toon juustes (mida sa ilmselt siiski ei soovi)

 Just sulle sobiv kasutusaeg sõltub värvitooni tulemuse soovist, juuste kvaliteedist ja kollasuse   astmest. Ettevaatust! Kahjustatud, rabedad ja poorsed juuksed kipuvad olema rohkem lillad kui   terved juuksed.

 Kokosel on lisaks hõbešampoonile ka nö. hõbepalsam, mille pigmenteerimise võime võib olla   tugevam kui šampoonil, kuna palsami kasutamine eeldab juustes mõnda aga mõjumist. Nii et   ettevaatust ka palsami kasutamisel!


Lisa kommentaar

Email again: